اخبار صنعت بیمه

توسط رئيس كل بيمه مركزي تشريح شد: مواضع جديد بيمه مركزي در اعمال نظارت بر امر بيمه  ‎1392/7/11


تنها نهاد ناظر بر امر بيمه گري در كشور بيمه مركزي است و اگر اين وظيفه در بيمه مركزي انجام نشود نهادهاي ديگر براي اجراي اين امر وارد مي شوند.

     به گزارش روابط عمومي بيمه مركزي جمهوری اسلامی ایران، رئيس كل بيمه مركزي در اولين جلسه شوراي مديران این سازمان با اعلام اين مطلب گفت:بيمه مركزي موظف است كه هر گونه اختلاف بين بيمه گر و بيمه گذار را حل كرده و بطور قاطع نظر نهايي خود را اعلام كند و در اين زمينه هيچ كدام از شركت هاي بيمه و يا مشتريان براي بيمه مركزي تفاوتي ندارند.

    محمد ابراهيم امين در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اينكه بيمه مركزي بايد با استفاده از ابزارهاي مديريتي، شركت هاي بيمه را وادار كنند تا با افزايش توانگري، سرمايه خود را در زمان معين افزايش دهند، افزود:با توجه به اينكه شركت هاي بيمه تعهدات آينده را مي فروشند بايد به گونه اي برنامه ريزي نمايند كه در آينده توان مالي اداره خود را داشته باشند .

    رئيس كل بيمه مركزي با تاكيد بر اين كه بيمه مركزي بر اساس قانون، يك نهاد حاكميتي است، گفت:نهاد حاكميتي نهادي است كه منافع عموم مردم را دنبال مي كند و منافع عمومي در بيمه مركزي همان ارائه محصولي بنام امنيت و آسايش خاطر است كه بايد در خدمت رفاه و پيشرفت جامعه باشد و در اين عرصه با توجه به اينكه فرصتي براي بررسي آزمون و خطا نيست بايد به گونه اي  عمل شود كه امر بيمه گري در جايگاه خودش قرار گرفته و با ضوابط و قوانين خودش اداره شود.

[ادامه ...]
محمد ابراهيم امين: صنعت بيمه بايد به دست مردم و بخش خصوصي اداره شود  ‎1392/7/11

به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران، محمد ابراهيم امين با اعلام اين مطلب افزود: صنعت بيمه براي افزايش آرامش و امنيت خاطر افراد و بنگاهها فعاليت مي كند و هر گونه اشكال و نقص در عرضه محصولات‌ و خدمات بيمه اي، پذيرفتني نيست و اگر توانگري شركت هاي بيمه با ميزان قبول تعهدات همخواني نداشته باشد، بيمه مركزي ناگزير از ورود به مساله خواهد شد.

[ادامه ...]
رییس کل بیمه مرکزی: توسعه صنعت بیمه در گرو تخصص محوری و شایسته سالاری است  ‎1392/7/11

به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی، امروز "محمد ابراهیم امین"  در مراسم تودیع و معارفه رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بیمه البرز، ضمن اعلام این مطلب افزود: شرکت های بیمه با تکیه بر توان تخصصی و تاکید بر مبحث آموزش نیروی انسانی می توانند در بازار بزرگ صنعت بیمه، حضور جدی تری داشته باشند.

[ادامه ...]
ابراهیم امین رییس بیمه مرکزی شد   ‎1392/6/10

مدیرعامل بیمه البرز با اشاره به انتخاب خود به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی از سوی وزیر اقتصاد، گفت: با توجه به اینکه آقای طیب‌نیا بر پذیرش این سمت تاکید داشته و تکلیف کردند، بنده این مسئولیت را پذیرفتم.


به گزارش پول پرس، محمدابراهیم امین در مورد انتصاب به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی، به فارس اظهارداشت: در ابتدا آقای طیب‌نیا به بنده این سمت را پیشنهاد کردند اما از پذیرش آن امتناع کردم.

[ادامه ...]
تقدير از بيمه پارسيان در روز ملی بهره‌وری  ‎1392/3/13

همزمان با برگزاری چهارمين جشنواره ملي بهره‌وري از شرکت بیمه پارسیان تقدیر به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان، بر اساس تاييد كميته علمي مرحله دوم چهارمين جشنواره ملي بهره‌وري و در مراسم اختتامیه این جشنواره که در جریان آن بنگاه‌های اقتصادی برتر در این عرصه معرفی شدند، بيمه پارسيان براي ارائه تجارب موفق ارتقاي بهره‌وري مورد تقدیر قرار گرفت.
با توجه به اینکه اول خرداد روز ملی بهره‌وری نام گرفته است، هر ساله در نيمه اول خرداد، مراسم اختتامیه جشنواره ملی بهره‌وری برگزار می‌شود و در مرحله نخست آن شاخص‌های بهره‌وری 1060 شرکت مورد بررسی قرار گرفت که در این بین 61 شرکت شایسته تقدیر شناخته شدند و سپاسنامه‌ای با امضای محمد نهاونديان (رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي و رييس جشنواره ملي بهره‌وري) دریافت کردند.

[ادامه ...]
بیمه از حالت تک محصولی خارج شود  ‎1392/3/13

بیمه در تمامی ابعاد زندگی مردم، حضوری موثر و نمودی مستمر دارد و فعالان این صنعت باید تلاش کنند که بیمه را از حالت تک محصولی آن خارج کنند.
به گزارش «ایسنا»، سیدمحمد کریمی که در جمع فعالان صنعت بیمه سخن می‌گفت، ضمن اعلام این مطلب افزود: هم‌اکنون صنعت بیمه در کشور معمولا با بیمه‌های مرتبط با خودرو تعریف می‌شود که این مقوله تنها بخش اندکی از خدمات گسترده و عظیم صنعت بیمه را تشکیل می‌دهد.
رییس کل بیمه مرکزی، فرهنگ‌سازی در حوزه صنعت بیمه را یک اولویت جدی دانست و گفت: رتبه ایران در شاخص‌های بیمه‌ای رو به افزایش است و هم‌اکنون از حیث شاخص رشد ضریب حق بیمه‌های تولیدی، رتبه نخست جهان را در اختیار داریم.
کریمی، دستاوردهای اخیر صنعت بیمه را محصول تلاش تمامی فعالان و دلسوزان این صنعت عنوان کرد و افزود: عبور از گردنه تحریم‌های سخت و پیچیده و همچنین فراگیرتر شدن چتر پوشش‌های بیمه‌ای در کشور، اطمینان و آرامش را در جامعه نهادینه خواهد کرد. در پایان این نشست، برخی از فعالان صنعت بیمه، نظرات و دیدگاه‌های خود را در حضور رییس کل بیمه مرکزی مطرح کردند.

[ادامه ...]
پورابراهیمی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از اجرای طرح   ‎1392/2/24

بیمه حوادث همگانی برای تمامی ایرانیان خبر داد و گفت: این طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شده و قرار است با مشارکت بیمه مرکزی و عاملیت شرکت بیمه ایران اجرا شود

[ادامه ...]

  •  بخش ها
  •  روشهای تماس با ما